Jak nakleić hartowane szkło na ekran smartfonu? Poradnik

Szkło hartowane to najlepszy sposób, aby uchronić ekran swojego smartfona przed zarysowaniem lub rozbiciem. Chociaż mogłoby się wydawać, że zakładanie szybki na telefon to zadanie, z którym mogą poradzić sobie tylko doświadczeni profesjonaliści, to wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby naklejone samodzielnie szkło ochronne prezentowało się estetycznie i doskonale sprawdzało się w swojej roli. O czym nie wolno zatem zapominać podczas naklejania szkła hartowanego?

Jak przykleić szkło na telefon - przygotowanie miejsca pracy

Aby przykleić szkło hartowane na telefon równo i estetycznie, cały zabieg należy rozpocząć od przygotowania wygodnego i czystego miejsca pracy. Najlepiej sprawdzi się w tym celu biurko, które musisz dokładnie oczyścić z kurzu i innych zanieczyszczeń. Po wykonaniu tej czynności umyj ręce i zapoznaj się z zawartością opakowania ze szkłem hartowanym. W środku poza samą szybką znajdziesz także saszetki ze ściereczkami, niezbędnymi do przeprowadzenia całego zabiegu. Zanim przystąpisz do klejenia, przyłóż szkło do telefonu bez zrywania z niego folii ochronnej. Sprawdź, gdzie znajdują się wszystkie otwory funkcyjne oraz w jakiej odległości od krawędzi powinna znaleźć się szybka – dzięki temu podczas klejenia twoje ruchy będą pewne i bardziej opanowane.

Jak przykleić szkło hartowane - przygotowanie telefonu

Jeśli na smartfonie znajduje się etui ochronne – zdejmij je. Przetrzyj całe urządzenie, aby zanieczyszczenia z obudowy nie dostały się później na ekran telefonu. Następnie otwórz dołączoną do szkła hartowanego saszetkę z napisem „WET” lub oznaczoną po prostu numerem „1”. Jest ona nasączona preparatem, który usunie z wyświetlacza tłuste ślady, wszelkie zabrudzenia oraz kurz. Przecieraj ekran powoli i jednostajnie, najlepiej w kierunku góra-dół. Kiedy będzie już idealnie czysty, sięgnij po saszetkę z numerem „2” oznaczoną jako „DRY”. To ściereczka sucha, którą należy wypolerować ekran, upewniając się, że nie pozostały na nim żadne drobinki kurzu. Tak przygotowany telefon jest gotowy do naklejenia szkła.

Jak założyć szkło hartowane?

Po odpowiednim wyczyszczeniu ekranu pozostaje już tylko jedno pytanie – jak przykleić szkło na telefon? Aby zrobić to równo i estetycznie, ponownie upewnij się, czy wiesz, w jaki sposób przyłożyć szybkę do wyświetlacza. Następnie zerwij z niej folię ochronną numer „1”, dopasuj ją do ekranu i dociśnij na środku, aby klej został równomiernie rozprowadzony. Suchą ściereczką dociśnij szkło na całej powierzchni. W przypadku wytworzenia bąbelków powietrza, wypchnij je za pomocą kawałka kartonu. Jeśli szybka posiada drugą, zewnętrzną folię ochronną – zerwij ją. Przed ponownym założeniem etui ochronnego odczekaj kilka, kilkanaście godzin, aby nie podważyć brzegów szkiełka.

Teraz już wiesz, jak nakleić szkło hartowane na telefon, aby ochronić jego ekran przed zarysowaniem i rozbiciem. Pamiętaj, że dodatkowa szybka nie wpływa negatywnie ani na funkcje dotykowe ekranu, ani na przejrzystość wyświetlacza, dlatego nigdy nie rezygnuj z tego wartościowego zabezpieczenia.