Informacje

Firma Mobileye, globalny lider w rozwoju zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems) istnieje od 1999 r., kiedy to została założona przez prof. Amnona Shashuę i Ziva Avirama.

Od samego początku celem firmy Mobileye jest tworzenie i sprzedawanie wizyjnych systemów wspomagania kierowcy, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów i zmniejszą liczbę wypadków.

Centrum badawcze firmy Mobileye znajduje się w Jerozolimie i jest największym na świecie ośrodkiem rozwoju systemów wizyjnych. Dział badań i rozwoju zatrudnia prawie 200 pracowników. Dodatkowo firma ma biura w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Japonii i na Cyprze.

Doświadczenie

Dzięki 12 latom inwestycji w badania i rozwój firma Mobileye dysponuje ogromnym zakresem wiedzy. Firma Mobileye jest globalnym liderem w rozwoju jednoobiektywowych, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), oferując kompletne układy elektroniczne z systemami wizyjnymi oraz algorytmami komputerowymi do obsługi takich funkcji jak: system ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW), wykrywanie pojazdów, które można połączyć z radarem, system ostrzegania przed kolizją z przodu (FCW) system ostrzegania przed zbyt małym dystansem do pojazdu z przodu (HMW), wykrywanie pieszych, inteligentne sterowanie światłami drogowymi (IHC), rozpoznawanie znaków drogowych (TSR), wizyjny aktywny tempomat (ACC) i inne.

Współpraca

Firma Mobileye, zajmując wiodącą pozycję na rynku, współpracuje z wieloma globalnymi firmami motoryzacyjnymi, w tym BMW, GM, Volvo, Hyundai, Renault Trucks i innymi. Do dziś technologie firmy Mobileye zostały wdrożone w samochodach BMW: 5-Series, 6-Series, 7-Series, w modelach Volvo S80, S60, XC70, XC60 i V70 oraz w samochodach produkowanych przez firmę GM, takich jak Buick Lucerne, Cadillac DTS i STS.

Obecnie firma Mobileye współpracuje z wieloma partnerami Tier 1. Są to m.in takie firmy jak Autoliv, Delphi, Continental AG/Siemens VDO, Magna Electronics, Leopold Kostal GmbH, TRW Automotive Mando Corporation i SL Corp. Każda z nich oferuje wyjątkowe korzyści technologiczne i handlowe. Pozwoliło to firmie Mobileye zdobyć wiele zleceń na produkcję seryjną różnych rozwiązań.

Osiągnięcia

Najważniejszym osiągnięciem technologicznym firmy Mobileye jest użycie jednej kamery do wszystkich zastosowań i połączenie obsługi różnych funkcji na jednym procesorze serii EyeQ™ i EyeQ2™ . Oferowanie wielofunkcyjnych rozwiązań używających jednego urządzenia i możliwość realizacji zadań, które do tej pory wymagały wieloczujnikowych systemów, to istotna przewaga firmy Mobileye.

Wielokrotnie nagradzane procesory wizyjne EyeQ™ i EyeQ2™ to połączenie wysokiej wydajności, niskiego kosztu oraz konsolidacji różnych aplikacji na jednej platformie. Dzięki temu nowoczesne zestawienia funkcji mogą być oferowane we wszystkich segmentach rynkowych.

Certyfikaty

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę Mobileye zawierają zarówno funkcje, które są już sprzedawane producentom OEM, jak i nowe rozwiązania, które dopiero za jakiś czas zostaną przez nich wprowadzone. Seria Mobileye C2 jest na całym świecie dostępna w wolnej sprzedaży jako dodatkowe zabezpieczenie do samochodów prywatnych i flot samochodów firmowych.

Firma Mobileye otrzymała wiele prestiżowych nagród, takich jak International Fleet Industry Award 2011, Red Herring Top 100 Innovators Award oraz Frost & Sullivan 2006 Entrepreneurial Company of the Year Award in the Automotive Industry. Jest to potwierdzenie unikatowości i rewolucyjności rozwiązań oferowanych przez Mobileye oraz ich znaczącego potencjału rynkowego.

Firma Mobileye ma certyfikat ISO 9001:2008.

Certyfikaty serii 5

Certyfikaty serii C2