Klienci indywidualni – bezpieczne podróże

Bezpieczeństwo najbliższych osób jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego właśnie Mobileye oferuje najlepsze rozwiązania zwiększające bezpieczaństwo jazdy samochodem.

Rezultatem wieloletnich prac Mobileye nad systemami bezpieczeństwa jest „inteligentna” kamera z ukłądem Mobileye EyeQ wykorzystująca algorytmy Mobileye do ostrzegania przed niebezpieczeństwami na drodze. Kamerę tą można w prosty sposób zamontować na przedniej szybie, wewnątrz samochodu.

System Mobileye przez cały czas patrzy na drogę, dzięki czemu może ostrzec kierowcę o zbliżającym się zagrożeniu. Prowadzi to do znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa jazdy.

Firmy leasingowe

Coraz więcej klientów jest zainteresowanych bezpieczeństwem i ekologią. Innowacyjne technologie firmy Mobileye pozwalają na realizację ich potrzeb. Za symboliczną opłatą możesz rozszerzyć ofertę samochodów o najbardziej nowoczesne funkcje wspomagania jazdy.

Systemy firmy Mobileye można zainstalować w każdym samochodzie z dostępem do zasilania napięciem 12V lub 24V. Nasze produkty mogą być instaloane jako urządzenia samodzielne lub mogą być integrowane z urządzeniami telematycznymi, systemami do zarządzania flotą lub systemami GPS.

Dzięki wprowadzeniu technologii firmy Mobileye właściciele lub menedżerowie floty mogą na bieżąco kontrolować sposób jazdy i otrzymywać informacje o niebezpiecznych zachowaniach kierowców, takich jak zachowywanie zbyt małego dystansu do pojazdu z przodu, nieprawidłowej lub przypadkowej zmianie pasów ruchu, zbyt agresywnym stylu jazdy w stosunku do innych użytkowników ruchu etc. Raportowanie alertów Mobileye pozwala dodatkowo zwiększyć skuteczność systemu i dać dodatkowe narzędzie do pracy menadżerom flot.

System Mobileye pozwala uniknąć śmiertelnych wypadków, zmniejszyć liczbę obrażeń, zredukować łączny koszt posiadania floty i ograniczyć emisję CO2.

System Mobileye to doskonałe rozwiązanie pozwalające na realizację założeń firmowej polityki odpowiedzialności społecznej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Firmy ubezpieczeniowe – mniej szkód komunikacyjnych

Coraz większa konkurencja na rynku ubezpieczeń motoryzacyjnych i wzrost ilości wypłat z tytułu odszkodowań oznacza konieczność poszukiwania nowych rozwiązań. Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę Mobileye mogą zwiększyć lojalność klientów dzięki zaoferowaniu im rozwiązania problemu wypadków zanim on się pojawi, a nie poprzez naprawianie już zaistniałych szkód.

Integracja systemu Mobileye z zewnętrznymi urządzeniami telematycznymi może mieć ogromny wpływ na analizę zachowania kierowców. Pozwala to wykryć sytuacje, w których kierowca nie zachowuje odpowiedniej odległości od pojazdu z przodu, nie utrzymuje toru jazdy i prowadzi samochód w ryzykowny sposób.

System Mobileye to najlepsze narzędzie do zarządzania ryzykiem: w znaczący sposób poprawia to jakość planowania firm ubezpieczeniowych, a w szczególności tych, które oferują systemy ubezpieczeń typu Pay-as-you-Drive lub Pay-how-you-Drive. System Mobileye to także narzędzie, które przynosi korzyści nie tylko dla firmy ubezpieczeniowej, ale i jej klientom. To swoisty „anioł stróż”, który poprawia bezpieczeństwo jazdy oraz zachowanie kierowców na drodze.

Wyobraź sobie możliwość zaoszczędzenia nawet 30% w wypłaconych odszkodowaniach!!!

Systemy monitoringu floty

Dostępne w sprzedaży zaawansowane systemy wspomagające kierowcę Mobileye pozwalają na zyskanie przewagi nad konkurencją, tak potrzebnej na zatłoczonym rynku telematyki.

Nasz system, dzięki integracji z systemami do zarządzania flotą, oferuje możliwość raportowania stylu jazdy kierowców w odniesieniu do rzeczywistej sytuacji na drodze. Informacje jakie uzyskujemy dzięki Mobileye to m.in. informacja o zachowywaniu bezpiecznego dystansu do pojazdów z przodu, prawidłowym korzystaniu z kierunkowskazów, informacja o agresywnym stylu jazdy i pełna informacja w tym czy kierowcy przestrzegają ograniczń prędkości (Mobileye czyta znaki drogowe).

Wypożyczalnie samochodów

Najbardziej uznane wypożyczalnie decydują się na wyposażanie swoich samochodów w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy firmy Mobileye. Badania statystyczne na flotach samochodowych dowiodły, że po zastosowaniu Mobileye wypadkowość zostaje ograniczona o 50% a poniesione koszty zakupu i instalacji urządzenia zwracają się już po 6 miesiącach.
Systemy Mobileye wpływają pozytywnie na kulturę jazdy kierowców, ostrzegają o zagrożeniach, o prawidłowym korzystaniu z kierunkowskazów i nadzorują prawidłowe wzorce hamowania.
Bardzo pozytywnym skutkiem zastosowania systemów Mobileye jest ograniczanie obniżania wartości samochodu na rynku wtórnym, po okresie jego eksploatacji w wypożyczalni.
Funkcja ta jest  używana do informowania  i ostrzegania o ograniczeniach występujących na danym odcinku drogi. Rozpoznaje i interpretuje różne znaki drogowe, zarówno znaki  stojące z boku drogi, jak i znaki wyświetlane  na tablicach ponad drogą. Funkcjonalność obejmuje również rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, która informuje kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Oryginalna nazwa funkcji: Trafic Signs Recognition (TSR)

Salony samochodowe

Systemy prewencji kolizyjnej Mobileye to innowacyjne produkty ADAS wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Koncerny motoryzacyjne wdrażają niektóre z technologii Mobileye w swoich samochodach. Jednak oferowane przez nas systemy Mobileye posiadają znacznie więcej funkcjonalności wspomagania kierowcy, a Mobileye 5-series mogą łączyć się z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą Bluetooth i wyświetlać ostrzeżenia i informacje na smartfonie.
Posiadanie systemu Mobileye wspierającego bezpieczeństwo jazdy, jako wyposażenia dodatkowego, może stanowić istotną wartość w procesie sprzedaży samochodów na niezwykle trudnym rynku motoryzacyjnym.
Inteligentne sterowanie światłami pojazdu – automatyczne przełączanie ze świateł mijania na światła drogowe na nieoświetlonych drogach, jeżeli w pobliżu nie ma innych pojazdów. Funkcja wspomaga kierowcę w prawidłowym użyciu świateł drogowych i unikaniu oślepiania innych użytkowników dróg.

Oryginalna nazwa funkcji: Intelligent High Beam Control (IHC)

Szkoły nauki jazdy

Największe szkoły jazdy często decydują się na wyposażanie swoich samochodów w systemy Mobileye stanowiące idealne wsparcie dla instruktora. Od pierwszych godzin nauki jazdy Mobileye uczy przyszłych kierowców prawidłowych odruchów zachowania na drodze zmniejszając poziom stresu, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

System informuje o zachowywaniu bezpiecznego dystansu do pojazdów z przodu, przypomina o prawidłowym korzystaniu z kierunkowskazów, wykrywa pieszych i rowerzystów na kierunku jazdy a także informuje o przekroczeniu dozwolonej prędkości.
Dla właścicieli szkół nauki jazdy istotny jest pozytywny wpływ systemu Mobileye na charakterystykę jazdy kursantów prowadzący do zmniejszenia zużycia pojazdu i zmniejszenia utraty jego wartości w procesie nauki a także zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

Firmy transportowe

Dostępne w sprzedaży zaawansowane systemy wspomagające kierowcę Mobileye znacznie zwiększają bezpieczeństwo jazdy i statystycznie ograniczają wypadkowość o 50%.

Jest to szczególnie istotne w firmach komunikacji autobusowej oferujących przewóz osób ale także w firmach transportowych przewożących ciężkie ładunki lub materiały niebezpieczne, gdzie skutki wypadków mogą być szczególne dotkliwe. Znane są także przypadki zastosowania systemów Mobileye we flotach samochodów na obszarach przemysłowych np. na terenie kopalni odkrywkowych. Nie bez znaczenia jest wpływ naszych systemów na zmniejszenie całkowitych kosztów eksploatacji w tym zużycia paliwa i opon.

Nasz system, może także dzięki integracji z systemami do zarządzania flotą, oferować możliwość raportowania stylu jazdy kierowców w odniesieniu do rzeczywistej sytuacji na drodze. Informacje jakie uzyskujemy dzięki Mobileye to m.in. informacja o zachowywaniu bezpiecznego dystansu do pojazdów z przodu, prawidłowym korzystaniu z kierunkowskazów, informacja o agresywnym stylu jazdy i pełna informacja w tym czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości (Mobileye czyta znaki drogowe).

Rozwiązanie dla autobusów i pojazdów wielkogabarytowych poruszających się w trybie miejskim – Mobileye Shield